Aktif Ziyaretçi 2
Bugün Tekil 28
Bugün Çoğul 36
Ayrıntı
Özyüksel -Özyüksel Kişisel Gelişim Kursu - Çorlu Butik Eğitim : Kurumsal Başlıkları : Hakkımızda
Hakkımızda

Vizyonumuz
Bilimsel ve çağdaş eğitim - öğretim ilkeleriyle, öncüsü olduğu okul tabanlı butik eğitimciliğin ülke genelinde yaygınlaşmasını hedeflemektedir.

Misyonumuz
Öğrencilerimizin akademik ve sosyal alandaki başarılarını, seçkin öğretmen kadromuz ve "Öğrenci Koçumuz" eşliğinde arttırmak. Kendi geleceğini genç yaşta şekillendiren bireyler yetiştirirken velilerimize yardımcı olmak.

 

  • "Okul Tabanlı İlk Butik Dershane Özyüksel" yenilenen yüzüyle dokuz kişilik sınıflarında öğrenci ve velilerini bekliyor. Kurumumuzda başarıya ulaşmak için "Türkçe, Fen ve Teknoloji, Matematik, Sosyal Bilgiler ve Yabancı Dil derslikleri" oluşturulmuştur. Bu dersliklerin her birinde "Dizüstü Bilgisayar, Projeksiyon Cihazı, İnteraktif Oturma Düzeni ve Akıllı Tahta" destekli görsel ve işitsel anlatımlarla tam öğrenme hedeflenmiştir.
  • Maksimum verim amacı ile tasarlanan interaktif oturma düzeni, öğrencilere bir tür amfi ortamı sağlamaktadır. Seçkin öğretmen kadrosu, öğretmenliğin yanı sıra "Eğitim Koçluğu" nu da üstlenmektedir.
  • Özyüksel' de her öğrenci eğitim olanaklarından "Eşit Şekilde" yararlandırılır. Her öğrenciye "Özel" olduğu hissettirilir. Etkin rehberlik hizmeti ile her düzeydeki öğrencinin beklentisi karşılanır, öğrencinin başlangıçtaki bilgi birikimi ne olursa olsun sonunda başarı yükseltilir.
  • Yapılan tarama sınavları neticesinde eksik tespit edilen konularda gruplamalar yapılarak ek çalışmalar uygulanır. Bunun yanında öğrencinin talebi doğrultusunda da birebir çalışmalar yapılmaktadır.
  • Okul tabanlı butik eğitimin öncüsü olan kurumumuzda, öğrencilerimizin okuldaki sınavları öncesinde kurumumuzda uyguladığımız klasik yazılı değerlendirme sınavı ile öğrencimize bilgisini pekiştirme ve eksiğini görme fırsatı verilir.
  • Butik eğitimde öğrenci ile bütünleşme sağlanarak kitlesel eğitimden farklı olarak az sayıda öğrenci ile çalışılır. Öğrenci, ebeveyninden almak istemediği ders çalışma telkinlerini doğrudan "Öğrenci Koçu" ndan alır. Muhtemel 'öğrenci-ebeveyn' çatışmalarının önüne geçilir böylece öğrenci hedefine hızlı ve sorunsuz ilerler.
  • Öğretmek ve öğrenmek için birçok yöntem vardır. Her öğrenci aynı yöntemle, aynı oranda öğrenemez. Her öğrencinin kendine özgü bir öğrenme metodu ve zekâ modeli vardır. Bizler öğrenciye ait o metodu ve modeli bulup öğrencinin en yüksek düzeyde öğrenmesini amaçlamaktayız.
  • Okul tabanlı butik eğitimin öncüsü olan "Özyüksel " öğrencisi kurumumuz dışında öğrenim amaçlı hiçbir alternatif arayışına girmez. Öğrencinin okul derslerine yönelik ihtiyaçları karşılanır. Az sayıda öğrenci ile "Çekirdek Aile Ortamı" oluşturulur. Böylece sınıf içi iletişim en üst düzeye çıkarılarak verimli bir  "Özel Ders Atmosferi" yakalanır. Okul tabanlı butik kurum olan Özyüksel öğrencinin ikinci evi gibi olup veli, öğrenci ve öğretmen arasında samimi, sıcak bir güven ortamı mevcuttur.
 
Copyright © 2010 Özyüksel -Özyüksel Kişisel Gelişim Kursu - Çorlu Butik Eğitim ÖzgülNET